Dlaczego papier kraft jest idealnym wyborem? Opakowania ekologiczne z klasą

Dlaczego papier kraft jest idealnym wyborem Opakowania ekologiczne z klasą

Papier to bardzo ciekawy materiał, który możemy dostosować do swoich potrzeb zamieniając go w eleganckie opakowanie prezentowe, zabezpieczenie towaru czy po prostu jako nośnik informacji. Papiery różnią się od siebie gramaturą czy sposobem wykonania, ale do jednych z ciekawszych należy papier typu kraft. Dlaczego to właśnie on jest idealnym wyborem?

Papier kraft to ekologiczny rodzaj papieru, który powstaje z recyklingu lub włókien. Jest dzięki temu nie tylko neutralny dla środowiska oraz wpisuje się w najświeższe trendy związane z ratowaniem planety, ale jest przede wszystkim wytrzymały i uniwersalny. Papier typu kraft można bowiem stosować wszędzie i do wszystkiego i nie jest to duża przenośnia.

Papier typu kraft – wytrzymałość idąca w parze z jakością

Papier kraft – pierwsze skojarzenie to oczywiście recykling. I faktycznie podstawową zaletą tego rodzaju papieru jest fakt, że nie tylko powstaje na skutek wykorzystania materiałów z odzysku, ale można go również poddać kolejnemu przetworzeniu. W momencie, gdy zostanie wyrzucony do kosza rozkłada się w 100% bowiem jest biodegradowalny.

Papier kraft pomimo, że powstaje z recyklingu charakteryzuje się również bardzo dużą wytrzymałością. Nie przepuszcza światła, co zawdzięcza swojej jednolitej strukturze, dzięki czemu można z powodzeniem stosować go w każdym wypadku.

Doskonały nośnik reklamowy – papier typu kraft

Papier kraft jest stosunkowo gruby i jednolity – to z kolei sprawia, że doskonale sprawdza się w roli nośnika reklamowego, bowiem można go zadrukować zarówno wykorzystując do tego logo, jak i motto czy dowolny motyw. Dodatkową ochroną papieru typu kraft jest laminacja lub ogumienie, które zwiększa jego trwałość.

Ten rodzaj papieru, który wpisuje się w najnowsze trendy to świetny sposób na reklamę firmy, szczególnie, że papier kraft z powodzeniem można stosować także jako opakowania prezentowe. Można zapakować w niego drobne firmowe upominki, jak i po prostu ozdobić go w sposób kreatywny, tworząc minimalistycznie zapakowane podarunki, które nie będą pozbawione elegancji.

Szerokie zastosowanie papieru kraft

Choć myśląc o papierze przede wszystkim skupiamy się na jego ozdobnych właściwościach, papier kraft można stosować na wiele sposobów. To również ekologiczne wypełnienia paczek, przekładki które zabezpieczają towar podczas transportu, osłony w przemyśle lakierniczym czy klasyczne koperty, z których korzystamy na co dzień.

Mało jest tak uniwersalnych papierów, które można wykorzystać zarówno w przemyśle, transporcie jak i jako nośnik reklamowy. A wszystko to zgodnie z najnowszymi trendami i przede wszystkim z troską o naturę, bowiem papier kraft pozostawia mały ślad węglowy, a recyklingowany może posłużyć jako budulec kolejnej partii tego wyjątkowego papieru. Wytrzymałość połączona z klasą i wszechstronnością to właśnie największa zaleta papieru kraft, którą docenią wszyscy.