Jak dobrze zabezpieczyć przesyłkę kurierską?

Dobre spakowanie przesyłki jest podstawą, kiedy zależy nam na tym, aby w nienaruszonym stanie dotarła ona do adresata. W przeciwnym razie, gdy zaniedbamy tę czynność w razie jakichkolwiek uszkodzeń nasza reklamacja może zostać odrzucona, a my pozbawieni pieniędzy i wartościowego przedmiotu. Lepiej poświecić nieco więcej uwagi prawidłowemu pakowaniu paczek celem zabezpieczenia ich przed pęknięciami, roztrzaskaniem czy porysowaniem. Dwuetapowa ochrona – od wewnątrz i na zewnątrz Dobrze spakowana przesyłka powinna być chroniona od środka i na zewnątrz, czyli podstawą jest dobrze dopasowany pod względem sztywności i wielkości karton. Kiedy będzie on zbyt duży względem przesyłki, to narazimy ją na niekontrolowane przesuwanie się, a stąd już o krok od uszkodzenia w wyniku uderzenia o twardą naczepę czy drzwi pojazdu dostawczego. Zabezpieczenie towaru jest więc bardzo istotne, a powinno być tym dokładniejsze, im bardziej kruchy i narażony na zniszczenie jest przedmiot. Najwięcej uwagi poświęcamy oczywiście szklanym, porcelanowym i ceramicznym naczyniom, jak również syropom i napojom w butelkach czy słoikach. Wymagają one obłożenia folią bąbelkową, uzasadniony jest też papier typu kraft. Wypełniacze trzeba jednak dobierać z głową inaczej znacznie zwiększymy ogólną wagę przesyłki, a więc też cenę za jej obsługę. Ponadto możemy zostać odebrani jako firma nieprzejmująca się ekologią. Wypełnienie pudełka dopasowane do ładunku Im bardziej narażony na uszkodzenia, wartościowy towar, tym bardziej staranne powinno być jego opakowanie. Dobrym przykładem jest sprzęt elektroniczny oraz AGD, które fabrycznie są umieszczane w opakowaniach stabilizowanych styropianowymi wkładkami. Czasem jednak nie mamy takowych do dyspozycji i wtedy powinniśmy sięgnąć po folię bąbelkową, wypełnienie z kulki lub przekładki tekturowe. Te ostatnie sprawdzają się szczególnie wtedy, gdy chcemy odseparować od siebie elementy mogące się zderzać lub ocierać i tym samym uszkadzać. W przypadku produktów, które muszą zachować swoją temperaturę w czasie transportu, wskazane są wypełnienia termoizolacyjne. Odpowiednie oznakowanie przesyłki Pozostaje jeszcze kwestia odpowiedniego oznakowania przesyłki, szczególnie jeśli wymaga ona delikatnego traktowania (nie można nią rzuca, nie można na niej ustawiać innych ciężkich przedmiotów itd.). W takiej sytuacji warto umieścić w widocznym miejscu naklejkę z komunikatem „Uwaga szkło!” czy oznakowaniem, gdzie jest dół, a gdzie góra przedmiotu. Każdą z przesyłek, które mamy zamiar nadać drogą kurierską, trzeba odpowiednio do tego przygotować. Jeżeli wiemy, że ma ona ostre rogi, które mogą przebić papier, zastosujmy kątowniki tekturowe. Lepiej nie ryzykować z tanimi zamiennikami, a zaopatrzyć się w profesjonalne elementy do stabilizowania i pakowania wymagających ładunków, które zapewnią im odpowiednie warunki na czas transportu czy przechowywania w magazynie.

Dobre spakowanie przesyłki jest podstawą, kiedy zależy nam na tym, aby w nienaruszonym stanie dotarła ona do adresata. W przeciwnym razie, gdy zaniedbamy tę czynność w razie jakichkolwiek uszkodzeń nasza reklamacja może zostać odrzucona, a my pozbawieni pieniędzy i wartościowego przedmiotu. Lepiej poświecić nieco więcej uwagi prawidłowemu pakowaniu paczek celem zabezpieczenia ich przed pęknięciami, roztrzaskaniem czy porysowaniem. 

Dwuetapowa ochrona – od wewnątrz i na zewnątrz

Dobrze spakowana przesyłka powinna być chroniona od środka i na zewnątrz, czyli podstawą jest dobrze dopasowany pod względem sztywności i wielkości karton. Kiedy będzie on zbyt duży względem przesyłki, to narazimy ją na niekontrolowane przesuwanie się, a stąd już o krok od uszkodzenia w wyniku uderzenia o twardą naczepę czy drzwi pojazdu dostawczego. Zabezpieczenie towaru jest więc bardzo istotne, a powinno być tym dokładniejsze, im bardziej kruchy i narażony na zniszczenie jest przedmiot. Najwięcej uwagi poświęcamy oczywiście szklanym, porcelanowym i ceramicznym naczyniom, jak również syropom i napojom w butelkach czy słoikach. Wymagają one obłożenia folią bąbelkową, uzasadniony jest też papier typu kraft.

Wypełniacze trzeba jednak dobierać z głową inaczej znacznie zwiększymy ogólną wagę przesyłki, a więc też cenę za jej obsługę. Ponadto możemy zostać odebrani jako firma nieprzejmująca się ekologią. 

Wypełnienie pudełka dopasowane do ładunku

Im bardziej narażony na uszkodzenia, wartościowy towar, tym bardziej staranne powinno być jego opakowanie. Dobrym przykładem jest sprzęt elektroniczny oraz AGD, które fabrycznie są umieszczane w opakowaniach stabilizowanych styropianowymi wkładkami. Czasem jednak nie mamy takowych do dyspozycji i wtedy powinniśmy sięgnąć po folię bąbelkową, wypełnienie z kulki lub przekładki tekturowe. Te ostatnie sprawdzają się szczególnie wtedy, gdy chcemy odseparować od siebie elementy mogące się zderzać lub ocierać i tym samym uszkadzać. 

W przypadku produktów, które muszą zachować swoją temperaturę w czasie transportu, wskazane są wypełnienia termoizolacyjne. 

Odpowiednie oznakowanie przesyłki

Pozostaje jeszcze kwestia odpowiedniego oznakowania przesyłki, szczególnie jeśli wymaga ona delikatnego traktowania (nie można nią rzuca, nie można na niej ustawiać innych ciężkich przedmiotów itd.). W takiej sytuacji warto umieścić w widocznym miejscu naklejkę z komunikatem „Uwaga szkło!” czy oznakowaniem, gdzie jest dół, a gdzie góra przedmiotu. 

Każdą z przesyłek, które mamy zamiar nadać drogą kurierską, trzeba odpowiednio do tego przygotować. Jeżeli wiemy, że ma ona ostre rogi, które mogą przebić papier, zastosujmy kątowniki tekturowe. Lepiej nie ryzykować z tanimi zamiennikami, a zaopatrzyć się w profesjonalne elementy do stabilizowania i pakowania wymagających ładunków, które zapewnią im odpowiednie warunki na czas transportu czy przechowywania w magazynie.