Korzyści ekonomiczne stosowania narożników kartonowych w magazynach i zakładach produkcyjnych

Korzyści ekonomiczne stosowania narożników kartonowych w magazynach i zakładach produkcyjnych

Uszkodzenia produktów, ale też i opakowań to największa bolączka magazynowania, szczególnie gdy dla klienta końcowego znaczenie ma nie tylko sam produkt, ale również karton czy okładka ukochanego czasopisma. Odpowiednie magazynowanie produktów jest zatem istotną częścią biznesu – czy można zrobić to tanim kosztem? 

Stosowanie właściwych zabezpieczeń na czas transportu oraz magazynowania jest istotne – zapobiega to przede wszystkim utracie towaru, a także zwrotów i reklamacji. Ale same zabezpieczenia również mogą generować wysokie koszty, dlatego też w takich wypadkach warto sięgnąć po rozwiązania skuteczne, dobre dla środowiska, a także wielokrotnego użytku lub recyklingowane.

Oszczędność kosztów, czyli redukcja uszkodzeń dzięki tulejom i narożnikom

Właściwe zabezpieczenie towaru to inwestycja, która zmniejsza koszty produkcji i magazynowania. Proste narożniki kartonowe doskonale zabezpieczają palety i krawędzie produktów zapobiegając ich zgnieceniu, co z kolei zmniejsza ryzyko zwrotów gwarancyjnych.

Zabezpieczenie towaru to również tuleje kartonowe, dzięki którym zgniecenia są znacznie zminimalizowane. Kartonowe zabezpieczenia są nie tylko niezwykle trwałe, ale też stosunkowo tanie, a co najważniejsze można wykorzystywać je wielokrotnie.

Właściwe zabezpieczenie towarów przekłada się zatem bezpośrednio na koszty biznesu, czyli jest dokładnie tym, czego potrzebujemy.

Ekologiczne rozwiązania, które spełnią twoje oczekiwania

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów zabezpieczeń towaru. Każde z nich spełnia swoją rolę i stosuje się je do różnego rodzaju produktów. Oczywistym jest, że niektóre towary wymagają wysoce specjalistycznych zabezpieczeń, ale przeważnie do przewożenia standardowych produktów wystarczające będą narożniki kartonowe czy tuleje.

Wykonane są z bardzo grubego papieru, dzięki czemu są wytrzymałe i odporne na uderzenia czy wgniecenia. Ich atutem niewątpliwie jest to, że można je stosować wielokrotnie, co również wpływa na obniżenie kosztów produkcji.

Warto także pamiętać, że zarówno narożniki kartonowe, jak i tuleje wykonane są z papieru, a zatem odpada dodatkowy koszt ich utylizacji – można bowiem po zużyciu poddać je recyklingowi, a to oznacza że zostaną one przetworzone ponownie. Oprócz korzyści finansowych mamy tu zatem do czynienia również ze zrównoważonym prowadzeniem biznesu, co jest doskonałą odpowiedzią na produkcję zgodnie z ochroną środowiska.

Niskie koszty z korzyścią dla firmy

Korzyści ekonomiczne ze stosowania narożników i tulei kartonowych w magazynach i zakładach produkcyjnych są naprawdę duże. To przede wszystkim niski koszt samych zabezpieczeń, które gwarantują klientom końcowym doskonały produkt. Redukcja uszkodzeń produktów zdecydowanie poprawi także wizerunek firmy w oczach odbiorców, co również stanowi doskonałą i darmową reklamę.

Możliwość wielokrotnego użytku, a także recyklingu to kolejny plus, który można uznać za znaczne obniżenie kosztów – utylizacja materiałów kartonowych wymaga bowiem znacznie mniejszego nakładu finansowego, niż tych wykonanych z tworzyw sztucznych, zwłaszcza w kontekście ochrony środowiska.