Papier typu Kraft

Papier typu Kraft

Papier Kraft jest papierem siarczanowym, powstającym z włókien pierwotnych lub makulatury. Występuje w dwóch rodzajach faktur – prążkowanej i gładkiej. Odznacza się wysoką wytrzymałością oraz uniwersalnością. Wiele możliwości zastosowań powoduje, że papier typu Kraft cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród osób prywatnych, jak i klientów biznesowych. Produkt jest dostępny w kilku podstawowych kolorach oraz wielu gramaturach.

Kolorystyka papieru typu Kraft: biały, beżowy, szary, czarny

Gramatura papieru typu Kraft: 32, 50, 60, 70, 80, 90 oraz 100-125 g/m2.

Papier Kraft jest dostępny w arkuszach oraz rolkach.

Właściwości papieru kraftowego

Papier Kraft odznacza się licznymi właściwościami, które decydują o jego funkcjonalności i zastosowaniach. Jest to papier dość gruby i nieprzepuszczający światła. Jednolita powierzchnia papieru umożliwia wykonywanie na arkuszach nadruków, dzięki czemu zwykły papier pakowy może stać się nośnikiem systemu identyfikacji wizualnej użytkującej go marki.

Główną zaletą papieru typu Kraft jest wspomniana już wcześniej wytrzymałość. Papier sam w sobie jest bardzo wytrzymały, przy czym jego struktura może być dodatkowo wzmocniona, dzięki czemu uzyskuje jeszcze większą trwałość i odporność na obciążenia. Papier Kraft jest również przyjazny dla środowiska naturalnego – można go poddawać procesom recyclingu i kompostowania. Jednocześnie unikalne wykończenie powierzchni zapewnia bardzo dobrą przyczepność taśm pakowych, co czyni go nie tylko ekologicznym, ale przede wszystkim funkcjonalnym materiałem pakowym. Na tym zalety materiału się nie kończą.

W zależności od potrzeb odbiorcy powłoka papieru może pozostać surowa lub być poddana modyfikacjom. Modyfikowanie papieru Kraft polega na nanoszeniu na arkusze warstw wewnętrznych lub zewnętrznych, które zmieniają oryginalne właściwości materiału i poprawiają jego funkcjonalność dla danych zastosowań. Do najpopularniejszych technologii nakładania warstw na papier Kraft należą: powlekanie, gumowanie, metalizowanie, laminowanie.

Zastosowanie papieru Kraft

Ze względu na swoje właściwości papier Kraft znajduje liczne zastosowania w wielu różnych branżach. Wykorzystuje się go m.in.:

  • do produkcji kopert i opakowań wykorzystywanych w sklepach spożywczych,
  • do wypełniania opakowań (zabezpiecza towary przed uszkodzeniem),
  • jako przekładki (m.in. przy zabezpieczeniu palet),
  • jako materiał osłonowy w przemyśle lakierniczym.

Klientów zaineresowanych zamówieniem wysokiej jakości papieru Kraft, papieru gazetowego czy papieru offsetowego zachęcamy do kontaktu. Oferujemy wyrób dostosowany do Państwa indywidualnych potrzeb oraz konkurencyjne ceny sprzedaży.

Zajmujemy się również dystrybucją tektury, w tym również przekładek tekturowych.

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami!